תולדות בית הספר למוסיקה Print E-mail

בית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו הוא מיזוג מוצלח בין 'מכללת הד' והקריה האקדמית אונו.

בסיס החזון להקמת מכללת  הד למוסיקה וסאונד, עוד ב 1990 במיקומה הראשון ביהוד, היה תפיסה אקדמית חדשה המתייחסת אל מוסיקה כאל מקצוע לחיים.  התכנית הרב תחומית כוונה אל המקצועות הפרקטיים החשובים, וההולכים וצומחים בתעשיית המוסיקה בעולם, באולפני הקלטה ומחשבים, עולם הקולנוע, טלויזיה וההפקה המקצועית.

ב 1990, שנת הקמת המכללה ביהוד, הצהיר מנהל המכללה - "מוסיקאים ראויים שייתיחסו אל יצירתם כאל מקצוע שיוכלו לחיות ממנו. אינני מקבל את התפיסה שמוסיקאי חייב להיות מיוסר ודלפון כל חייו". וכך, ביחד עם הקמת המכללה נבנו אולפני הקלטות, הוקמה תזמורת הג'אז המקצועית "הד ביג בנד", והמכללה החלה ממצבת את עצמה בקרב המוסדות למוסיקה בארץ ובעולם.

עשור לביסוסה של מכללת "הד" בתל-אביב (עד 1998 ביהוד) מסמל יותר מכל את מימוש החזון של יהודה כהן - מייסד ומנהל המכללה - שבירת המוסיקה של ישראל, תל-אביב, ראויה שתהיה לה מכללה מקצועית ורב תחומית למוסיקה.בשנת 2008 מבססת את עצמה "הד" - המכללה למוסיקה ת"א, כמכללה הראשונה, הוותיקה והמובילה בחיי התרבות והמוסיקה ב"עיר ללא הפסקה".

בשנת 2012 התאחדה המכללה עם הקריה האקדמית אונו, והפכה לבית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו, מיסודה של הד, וקיבלה את אישור המועצה להשכלה גבוהה לעניק תואר ראשון במוסיקה לבוגרי תוכנית לימודי המוסיקה המלאה. 

 

       
 

צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים והרשמה לפגישת הכרות, מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם צ'יק צ'ק!
Contact us
שם:
טלפון:
מייל:
נושא:
הערות:
חידת אבטחה: 2+3=