מוסיקה יהודית במרחב המוגן

ליטורגיה-יודאיקה, יולי 2014

חוויה רוחנית מוסיקלית ריגשה מאות אורחים וסטודנטים בקונצרט הבכורה של סדרת "ליטורגיקה יודאיקה" שנערך במרחב המוגן בקרייה האקדמית אונו.

הערב התחיל בחשש שלא יהיו מאזינים בגלל המצב הביטחוני, אך עם הגיע שעת ההתחלה החלו מאות אורחים וסטודנטים לזרום לעבר אולם המופעים בקרייה האקדמית אונו. על הבמה ישבה ערוכה ומוכנה תזמורת סימפונט רעננה אשר ליוותה את סולני הערב ונגנה יצירות מתחום המוסיקה היהודית התפילות ופרקי תהילים.

הקונצרט תוכנן והופק על ידי הצוות הבכיר של בית הספר למוסיקה ולקחו בו חלק סטודנטים וסגל בית הספר. "זהו נדבך נוסף במערך הלימודים האקדמי בו אנחנו מבססים את הקשר של המוסיקה הנלמדת בבית הספר, על מגוון סגנונותיה, עם המסורת היהודית" פתח מנהל בית הספר מר יהודה כהן את הערב.

דקן בית הספר, הפרופסור נועם שריף, שהגה את הסדרה המתוכננת המשיך: " הושקע מאמץ רב על ידי צוות בית הספר להגיע לערב שמסמל את הרצון לעודד יצירה מקורית של הסטודנטים וסגל המרצים, לשם אנחנו שואפים".

אורח הערב היה הכנר והמנצח מייקל גוטמן שהפליא בנגינתו את יצירתו של בלוך "בעל-שם" ובניצוח הברור והמדוייק על יצירתו של ד"ר ברוך ברלינר "בריאת העולם", שלווה בקריינות המרגשת של שדר הרדיו הוותיק צבי סלטון.
בחלקו השני של הערב לקחו חלק מרצי בית הספר והרכב קולי של סטודנטיות בית הספר למוסיקה שהקסימו את המאזינים בשירה מקצועית ונקייה . ההרכב ליווה את הזמרת הנפלאה קרן הדר ששרה בליווי התזמורת את עיבודו המופלא של רפי קדישזון ללחנו של דורון נשר המתבסס על פרקי תהילים.

בפתיחת החלק השני נגנה התזמורת את הפנינה המוסיקלית "כחלום יעוף", פרי יצירתו של אריאל לזרוס, בוגר ומרצה בבית הספר, עם הויולן המוכשר איתמר רינגל.
מנצח הערב רפי קדישזון עשה עבודה נפלאה עם התזמורת וההרכב הקולי למרות המצב והזמן שעמד לרשותו להכנת הקונצרט. הקריין ואיש התיאטרון אלכס אנסקי, שהסביר את מהות היצירות לפני נגינתן והנחה את הערב כולו, עשה זאת בצורה רהוטה ומרגיעה.

במשך הקונצרט לא היו אזעקות והייתה תחושה של נינוחות והנאה מאיכות הביצוע ללא המחשבה שחייבים להפסיקו ולרוץ למרחב המוגן. לא ניתן היה לצפות לפתיחה טובה, יפה ומקצועית יותר לסדרת קונצרטים ייחודית זו, והציפיות להמשך גבוהות ביותר.

סטודנטיות בית הספר למוסיקה עם קרן הדר בקונצרט ליטורגיה יודאיקה

 
  
עדכונים חמים
אז מה מחכה לנו בבניין החדש בקרית אונו? בניין בית הספר למוסיקה בקריה האקדמית אונו יפתח את שעריו לסטודנטים סתיו 2015  לפני כשנתיים, שנה לאחר שבית הספר למוסיקה הפך חלק מהקריה האקדמית אונו, הונחה אבן הפינה להקמתו של בניין בית הספר למוסיקה החדש במתחם הקמפוס שבקרית אונו.  חלפו להם הימים והבניין כבר עומד על תילו, וכרגע הוא בשלב האבזור והעיצוב הפנימי. את לימודי התואר במוסיקה בסתיו 2015, יחלו הסטודנטים במבנה החדש, שדורג כאח...
 

עוד במתחם בית הספר...

קלאבהד - מועדון הופעות חיות בתל-אביב - אתר הבית

בום - חדרי חזרות בתל-אביב - דף הבית

תיכONO

צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים והרשמה לפגישת הכרות, מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם צ'יק צ'ק!
Contact us
שם:
טלפון:
מייל:
נושא:
הערות:
חידת אבטחה: 2+3=

הצטרפו אלינו בפייסבוק!