קורסים


Page 1 of 3

תיאוריה 1

קורס המבהיר לסטודנט מונחי יסוד בתורת המוסיקה. כולל את כל מושגי היסוד ההכרחיים בתיאוריה: סולמות, מודוסים, מרווחים משולשים ומרובעים, חיבורי דרגות בסיסיים: ראשונה רביעית חמישית, דרגות רביעית וחמישית. כל זאת בהרצאה תיאורטית וליד המקלדת. 

תיאוריה 2

המשך חיזוק מושגי היסוד וחיבורי דרגות הרמוניות: ראשונה סקסט רביעית סקסט, חמישית סקסט כמו גם ראשונה קוורט סקסט, שביעית סקסט, שניה סקסט, שישית ושלישית. הרמוניה מסורתית כולל הרמון סופרנים ובסיס נתונים.

תיאוריה 3

הבנה ובנייה של היפוכים הרמוניים חמישית 7, שביעית 7 ושניה 7. הסבר בסיסי והתחלת תרגול מודולציות מסוגים שונים. יינתנו דוגמאות של המהלכים ההרמונים וההיפוכים וכן יוגשו עבודות בכתב.

תיאוריה 4

פיתוח מודולציות הרמוניות, מודולציות קרבה ראשונה, קרבה שניה, מודולציות רחוקות, נקודות עוגב, פיגורציות מלודיות. הקורס ילווה בדוגמאות כתובות וניתוחן, תוך הגשת עבודות כתובות בנושא.

פיתוח שמיעה 1

מטרת הקורס היא פיתוח שמיעה ומיומנות האוזן המוסיקלית של המוסיקאי היוצר. בקורס בסיסי זה יתורגלו זיהוי מרווחים ותבניות מלודיות וריתמיות בסיסיות.

פיתוח שמיעה 2

המשך פיתוח מיומנות שמיעה מוסיקלית תוך הדגשה של זיהוי משקלים, פעמות וכן נקודות עוגב. כמו כן, יתורגלו מרכז טונלי תוך כדי שירה וזיהוי מרווחים. תרגול טקסטים מוסיקליים בקריאה ראשונה מהדף.

MIDI

מטרת הקורס לאפשר לסטודנטים שימוש במחשב ככלי יצירה ועיבוד. השימוש במחשב יובהר תוך הבנת המושגים הבסיסיים במוסיקה ומחשב כמו: מידי פרוטוקול, ערוצי המידי, מה זה סיקוונסר וכיצד מפעילים עמדת מחשב ביתית כאולפן הקלטות לכל דבר. עבודה מעשית תוך עיבוד והקלטת מחשב תהיה פרוייקט הסיום של הקורס.

סאונד - טכנאות קול

קורס בסיסי בטכנאות אולפן אשר יעניק ידע והבנה של מרכיבי האולפן: קונסולה טייפים, אפקטים ומיקרופונים. כמו כן, תוסבר טכניקת ההקלטה, כך שכל מוסיקאי יוכל להקליט את שירו ללא הזדקקות לטכנאי מקצועי. מנקודת ראות של מוסיקאי מקצועי חשוב שהשפה המדוברת באולפן בעת ההפקות תהיה שפה מקצועית ומובנת לטכנאי.

מבוא לאלתור

קורס שיכשיר מוסיקאים לנגן מתוך שמיעה יצירתית ולא מטקסט תווים כתוב. ינותחו מהלכים הרמוניים ויבנו תבניות אופייניות לאלתור בסגנונות שונים. יושם דגש על אופי האלתור ויושמעו דוגמאות רבות של אלתורים שהוקלטו על יד טובי המוסיקאים בכל הזמנים.

ג'ינגלים לתעשייה

הרעיון המרכזי בלימוד ג'ינגלים הוא לאפשר הבנה של עולם הפרסום וחיבורו לעולם המוסיקה, כך שמוסיקאים יוכלו להיענות לדרישות התעשייה והפרסומות. ינותחו ג'ינגלים קיימים מבחינה מלודית. יערך מפגש עם פרסומאים אשר יסבירו את תוכן הסיסמא הפרסומית. יושם דגש על מיקוד המלודיה והעברת המסר בזמן קצר מאוד.

דיני קניין רוחני

קורס זה יניח יסודות הבנת חוקים, הנחיות משפטיות באשר לזכויות יוצרים, חתימה על חוזים עסקיים בתחום המוסיקה והפקות בהם שותפים מוסיקאים ואומנים. נושא התמלוגים המגיעים עבור יצירה יובהר בכל ההיבטים של הנהנים מכך: מבצעים, מלחינים ומעבדים.

הדרכת חבורות זמר

בחבורות זמר, בשונה ממקהלות, דרך העבודה שונה ודורשת מיומנות מסוג שונה. כיצד לעבוד עם חובבים? כיצד לבחון אותם למקהלה? מה הפסיכולוגיה במהלך החזרה וההופעה? איך מעבדים לגוף שאינו קורא תווים? וכיצד בוחרים רפרטואר? אלו הן רק חלק מהשאלות שתשובות להן יינתנו בקורס מקיף ומעשי מאוד בהוויה המקצועית הישראלית. 

הלחנה

בקורס זה יוכשרו הסטודנטים לכתיבה קלאסית תוך הבנה וניתוח של צורות מוסיקליות מתוך המיקרוקוסמוס של ברטוק. הבחינה של הקטעים תתעכב על משפטים מוסיקליים, מודוסים, קנונים קוראלים ועד לנושא עם ווריציות. כתיבת מוסיקה מקורית היא מטלה מרכזית בסיום הקורס.  

הפקה מוסיקלית

הפקה מוסיקלית היא סיכום של כל הידע הטכנולוגי והמוסיקלי הנרכש במהלך השנים. המפיק המוסיקלי הוא זה שיכתיב את סגנון וצורת העיבוד. הוא ינתב את השיווק והפרסום של המוצר לתקשורת. אך עוד לפני כן, הוא יבחר ממגוון טקסטים ומלודיות את הראוי והנכון לזמר או הזמרת שביקשו את הידע שלו בהפקה מקצועית. סיום הקורס ילווה בפרוייקט של הפקת שיר באולפן. 

הרכב נגינה

בהרכב ינגנו וישירו קבוצות מוסיקאים בהנחיה מקצועית. הקטעים יבחרו מתוך רצון להביא לידיעה סגנונות שירה ונגינה שונים תוך שימת דגש על תהליך העיבוד וחזרה מקצועית.

הרמוניה - מוסיקה קלה (1)

הקורס נועד לאפשר הבנה של הרמוניה המיועדת לשירים ומוסיקה קלה. מושגי יסוד כמו אקורדים פונקציונליים וכן על טונליות בכלל כיסוד המוסיקה האירופאית המערבית. קדנצות הרמוניות בסיסיות וכן יכולת הרמון של מנגינה חד טונאלית. הבנת בסיס המינור והבלוז.  

הרמוניה - מוסיקה קלה (2)

המשך פיתוח מיומנות הרמונית תוך שימת דגש על משולשים שניונים בסולם מז'ורי, סולמות מינוריים טבעיים, מלודי והרמוני, ארגון כלל האקורדים במעגל הקווינטות והקוורטות. כל זה תוך תרגול זיהוי ושמיעה של מהלכים הרמונים בסיסיים. הרמון קדנצות של אקורדים מרובעים והתחלה של צלילי מתח. אקורדים 7 והקשר ביניהם בתוך הקדנצה.

הרמוניה - מוסיקה קלה (3)

קשר בין אלטרציות בתוך האקורדים ושינויים בתוך המודוסים המתייחסים לאקורדים הללו. מה משמעות המילה מודליות והשוני שלה מן הטונליות. יישום של הרמוניה זו במוסיקה מזרחית ומוסיקה אפריקאית. תפיסה חדשה של הבלוז (במוסיקה של קולטריין).  

הרמוניה - מוסיקה קלה (4)

אקורדים המורכבים מקוורטות, אקורדים פנטטונים, השפעת התפיסה הזו של הבלוז על מוסיקת רוק חדשה, מושגים כמו: קלסטרים פוליקורדים. מושגי יסוד על מוסיקה אטונאלית, השיטה הדודקפונית של שנברג ושימוש השיטה בג'אז ורוק.  

חינוך מוסיקלי 1+2

הרעיון בקורס חינוך מוסיקלי וגיבוש שיטות הוראה הוא לאפשר לסטודנטים הבוגרים יכולת עיסוק בהוראה בקונסרבטוריונים. הקורס מלמד את המוסיקאים כיצד לבנות מערכי שיעורים, טכניקות להעברת חומר בכיתה מעורבת בדרך מתודית, גישות ושיטות הוראה מקובלות בעולם. כמו כן, ילמדו הסטודנטים בנייה והגשה של תוכניות לימודים ובניית מגמות למוסיקה בחטיבות הביניים ותיכונים. במישור הכללי תהיה עמידה על הקשר בין פסיכולוגיה, חינוך ומוסיקה ויגובשו דרכים לשילוב מקסימלי בידע המוסיקלי ובין גישות ושיטוח הוראה כלליות.  

<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים והרשמה לפגישת הכרות, מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם צ'יק צ'ק!
Contact us
שם:
טלפון:
מייל:
נושא:
הערות:
חידת אבטחה: 2+3=